En iyi Gay Film Önerisi, Gay Film Tavsiyeleri

Merhaba arkadaşlar Gabiles.Com olarak gay sohbet içerikli yazı yazmak yerine boş zamanlarınızda keyifle izleyebileceğiniz 5 gay film önerisinde bulunmak için kaleme aldığımız en iyi gay film tavsiyelerinde bulunacağım, bildiğiniz gibi LGBT temalı filmlerin listeleri bir çok internet sitesinde mevcuttur sitemizde gay içerikli sohbetlerinizi zenginleştirme amacıyla, duygusallık açısından yüksek gay içerikli film listesini sıralamaya başlayım..

Sıralama tamamen rastgeledir ve tanıtımlar spoiler içermektedir. Sıkılmadan izleyebileceğiniz ilk 5 gay film listesi aşağıdaki gibidir;

1-) Love Is Strange (Aşk Başkadır (2014 yapımı))

Kısa özet: Filmin başrollerinde John Lithgow, Alfred Molina ve Marisa Tomei’nin paylaştığı oldukça romantik bu film,
uzun yıllar boyunca(39yıl) birlikte yaşayan arkadaşların çalıştıkları işlerden ayrılarak yaşamış oldukları şehri terk etmek zorunda kalmalarını konu almaktadır.
New York’ta bir apartma dairesine yerleşen eşcinsel(gay) bir çiftin hayat hikayesini anlatan duygu yüklü bir filmdir.. İyi seyirler..

2-) Weekend (Haftasonu (2011 yapımı))

Kısa özet: Eşcinsel olmayan arkaşlarlarının evine giden Russel, partiden ayrıldıktan sonra tek başına bir gay bar’a gider ve bar tamda kapanmak üzeredir. Orada Glen ile göz göze gelir ve bir gecelik gay ilişki yaşarlar
bu bir gecelik ilişki ayrılmalarıyla birlikte günlerce bir birlerini düşünerek geçirmelerine neden olur, zamanla aşk’a dönüşen tek gecelik sandıkları ilişki hafta sonlarını barlar ve yataklarda geçen tutkulu bir ilişkiye dönüşür.
Russel ve Glen bir birinden tamamen farklı iki karakterin oldukça gerçekçi tensel ve duygusal birliktelerini konu almaktadır.. İyi seyirler..

3-) Prayers For Bobby (Dualar Bobby İçin (2009 yapımı))

Kısa özet: Gerçek bir yaşam hikayesi olan bu filmde gay erkek evladı olan dini bütün bir kadının oğlunun bu eğiliminden dolayı kendisini ve durumunu kabul etmeyip onu reddine kadar dayanmakta,
duygusal olarak göz yaşlarınızı akıtacak güzellikte gerçek bir kesit olan filmde yanınızda mendil bulundurum..iyi seyirler..

4-) Zenne (2012 yapımı)

Kısa özet: Zenne tiyatro da kadın kıyafetleri giyen erkek anlamına gelmektedir, film kapağında da özellikle vurgu yaptıkları “dürüstlük bazen öldürür” sözü oldukça ilgi çekmektedir.

Filmde Daniel rolu Türkiye de bulunmak için 1 yıllığına istanbul’a gelen bir fotoğrafçıdır. Değer yargılarından bi haber, kim olduğunu gizlemekten sakınmayan ve istanbul da dans barlarda zenne(dansçı)lik yapan
“Can” ve Güneydoğlu oldukça muhafazakar bir ailenin çocuğu “Ahmet” imkansız sayılacak bu 3 farklı hayatların dostluğunu ele almaktadır.

Film’i bu gözle izlemenizi tavsiye ediyoruz, Filmin Konusu “2008 yıllarında Babası tarafından gay olduğu için öldürülen Ahmet’in hayat hikayesinden esinlenerek sahnelenmiştir.” Töre – Muhafazakarlık ve Devlet değerlerini ele almaktadır.. İyi seyirler..

5-) Le Fate Ignoranti (Cahil Periler (2001 yapımı))

Kısa özet: Eşcinsel evlilikleri olan Massimo ve Antonia İtalyada Roma yakınlarında yaşamaktadır. Massimo bir trafik kazasında hayatını kaybettikten sonra Antonia’nın Annesi Massimonun çalıştığı yerdeki eşyalarını
toplayarak Oğlunun evine götürür, Antonia gelen eşyalar arasında bulunan bir tablodan yola çıkarak birlikte yaşadığı insanla beraber yaşarken aldatıldığı hissine kapılarak bu durumu araştırmaya karar verir ve
karşılaştığı durum ve öğrendikleri hayatının seyrini değiştirir.. İyi seyirler..

5 Gay film önerimizden sonra bonus bir Lezbiyen temalı film önerisinde bulunmak istiyorum 🙂 vee..;

Bonus-) Blue Is The Warmest Color (Mavi En Sıcak Renktir (2013 yapımı))

Kısa özet: Julie Maroh tarafından “Le bleu est une couleur chaude” isimli çizgi romandan sahneye aktarılan Mavi en sıcak renktir İki eşcinsel kadının “Léa Seydoux ve Adèle Exarchopoulos” başrolleri paylaştığı film ergenlik dönemindeki bir kızın hem cinslerinden hoşlandığını keşfetmesini konu almaktadır. Adele erkeklerle kızların ilişki olmasına inanmış biridir taa ki Emma ile karşılaşana kadar devamını izlemenizi tavsiye ederiz.. İyi seyirler..

Filmler hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşabilir sitemizde filmlerle alakalı olarak gabile sohbetlerde bulunabilirsiniz.. Keyifli sohbetler..

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız [CHAT]
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir